6 powodów, dla których warto ćwiczyć z trenerem personalnym!

6 powodów, dla których warto ćwiczyć z trenerem personalnym!

Coraz więcej osób, chcąc osiągnąć smukłą sylwetkę, decyduje się na podejmowanie aktywności fizycznej. To bardzo obiecujący trend. Najlepiej ćwiczyć z trenerem personalnym. Dlaczego? O tym poniżej.

Tylko odpowiednio dobrany plan treningowy jest w stanie zagwarantować najlepsze efekty w krótkim czasie. Dlatego warto korzystać z usług trenera personalnego.

 

Kim jest trener personalny?

To osoba, która zajmuje się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń, a także sprawowaniem kontroli nad ich prawidłowym wykonaniem. Współpracując z trenerem osobistym, mamy pewność co do jakości i efektywności treningów. Mamy gwarancję, że cała jego uwaga skupiona jest na naszych ćwiczeniach. Trener personalny to także dobry motywator, który powinien zapewniać pełne wsparcie i opiekę na każdym etapie prowadzonych zajęć. Nieważne, czy szukamy trenera personalnego w Krakowie, Warszawie, Krośnie, Poznaniu czy Rzeszowie - musi on posiadać odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności, aby móc dopasować plan do możliwości podopiecznego.

 

Powody, dla których warto skorzystać z pomocy trenera osobistego

Wywiad

Ważną zaletą treningów z trenerem personalnym jest to, że przeprowadza on wywiad z każdą nową osobą, jakiej ma pomóc w ćwiczeniach. W trakcie wywiadu określa się wagę, kondycję oraz typ sylwetki.

 

Cel ćwiczeń

Trener personalny przede wszystkim ustala, jaki ma być cel wykonywanych ćwiczeń. Każda osoba decyduje się na treningi z określonego powodu. Może to być chęć polepszenia kondycji, zrzucenia zbędnych kilogramów, wymodelowania sylwetki czy zwiększenia wytrzymałości organizmu. Cel determinuje kształt i zestaw ćwiczeń.

 

Bezpieczeństwo

Warto pamiętać o tym, że w trakcie nieprawidłowego wykonywania określonych ćwiczeń można sobie zrobić krzywdę. Trener osobisty nie tylko układa cały plan treningowy, ale również sprawuje kontrolę nad tym, aby poszczególne ćwiczenia były odpowiednio wykonywane. Dzięki takiemu rozwiązaniu stają się one bezpieczniejsze. Można w ten sposób uniknąć wielu kontuzji i innych konsekwencji mających wpływ na organizm, a sam trening personalny jest przyjemniejszy i efektywniejszy.

 

Poziom trudności

Ponieważ treningi personalne są indywidualnie dopasowywane, poziom ich trudności będzie dostosowany do konkretnej osoby. Trener osobisty dba o to, aby ćwiczenia były na tyle intensywne, aby przynosiły w krótkim czasie określone efekty, ale również o to, aby ich wykonywanie nie sprawiało problemu. Jak wiadomo, początkujący sportowcy nie mogą wykonywać bardzo trudnych i skomplikowanych ćwiczeń. Z czasem poziom trudności tych ostatnich powinien się zmieniać i być dopasowywany do możliwości osoby ćwiczącej.

 

Motywacja

Trener personalny jest również osobą, która ma za zadanie motywowanie swoich podopiecznych. Ćwicząc samemu, często nie jesteśmy w stanie zmotywować się na tyle, aby wykonywać ćwiczenia długo i intensywnie. Osoby ćwiczące samodzielnie robią przerwy, kiedy chcą, i zmniejszają serie ćwiczeń, kiedy im się to podoba. Ostatecznie więc treningi nie są tak efektywne jak te odbywane pod okiem trenera. Trener osobisty ma również za zadanie pokazywać, że jest się bardziej wytrzymałym, niż można by przypuszczać. Jest on w stanie określić realne możliwości konkretnych osób.

 

Regularność

Osobom rozpoczynającym treningi bardzo często trudno jest zmotywować się do tego, aby odbywać je regularnie. Kiedy jesteśmy umówieni z trenerem, bardziej nam się chce uczestniczyć w treningu. Jest to po części związane z faktem, że treningi personalne kosztują. Ostatecznie więc nie chce się tracić czegoś, za coś się już wcześniej zapłaciło. Ponadto trener ma również za zadanie sprawować kontrolę nad tym, czy ćwiczenia są regularnie wykonywane, ponieważ tylko wtedy są w stanie przynieść określone efekty.

 

Marzenia o byciu fit można więc spełnić. Wystarczy skorzystać z porad i ćwiczeń, które przygotowane są przez specjalistów, a na pewno osiągniemy zamierzone efekty - od siebie natomiast powinniśmy wymagać chęci i motywacji!