Czy można ćwiczyć za darmo? Możliwości siłowni zewnętrznych

Czy można ćwiczyć za darmo? Możliwości siłowni zewnętrznych

Trening na siłowni kojarzy się z zakupem karnetu, czterema ścianami oraz kolejkami do niektórych urządzeń. Producenci siłowni zewnętrznych, które cieszą się ogromną popularnością, rozwiązali ten problem.

Nie potrzebujemy wiele pieniędzy, aby zbudować sobie dobrą kondycję. Wiele osób żyje w odmiennym przekonaniu i nie robi nic ze swoją biernością fizyczną. Dobrym argumentem w dyskusji z takimi osobami mogą być treningi, które odbywa się na świeżym powietrzu.

 

Trening bez dodatkowego sprzętu

Od początku 2000 roku rekordy popularności wśród osób aktywnych fizycznie bije CrossFit. To rodzaj intensywnych treningów, które przywędrowały do Europy z USA. Początkowo ćwiczenia crossfitowe wykorzystywano do szkolenia amerykańskich żołnierzy. Treningi te opierają się na zróżnicowanych stacjach ćwiczeniowych, na których pracuje się określonymi partiami mięśniowymi. CrossFit najczęściej kojarzy nam się z linami, sztangami czy skrzyniami, ale nad swoją sprawnością możemy pracować również bez wykorzystania żadnego sprzętu. Osoby początkujące powinny rozpocząć od pompek, przysiadów czy podnoszenia na drążku. Takie drążki to urządzenia street workout, które na pewno znajdziemy w naszym mieście. Ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała doskonale wpływają na budowę masy mięśniowej, jeżeli są oczywiście powiązane z utrzymywaniem optymalnej diety.

 

Siłownia w parku

Doskonałym miejscem, gdzie można odbyć trening, są siłownie zewnętrzne. Producenci oferują szeroką gamę urządzeń ćwiczeniowych. Na stronie http://stiig.pl  poznamy pełne możliwości i wszelkiego rodzaju modyfikacje sprzętu do crossfit czy siłowni zewnętrznych. Siłownie na świeżym powietrzu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem szczególnie wśród osób starszych, które nie chcą kupować karnetów. Zaletą siłowni na zewnątrz jest także to, że możemy przyjść na nią w dowolnie wybranym czasie, bowiem nigdy nie są zamknięte. Należy również dodać, że urządzenia, które montuje się na terenie takich siłowni, są tak zaprojektowane, aby nie doprowadzić do kontuzji ćwiczącego. Kontuzje są często bolączką osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności ze sportami siłowymi, i które przeciążają mięśnie i stawy nadmiernymi kilogramami. Tego rodzaju błędy niosą ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Darmowe siłownie zewnętrzne są dla każdego i o każdej porze. Nie wymagają karnetów czy specjalistycznego ubioru. Każdy ćwiczy, kiedy ma na to ochotę, i tak długo, jak to tylko jest dla niego możliwe.