Konsultacje dietetyczne, czyli zdrowe i bezpieczne odchudzanie

Konsultacje dietetyczne, czyli zdrowe i bezpieczne odchudzanie

Wiele osób walczących z nadwagą czy otyłością nie jest w stanie zrzucić zbędnych kilogramów pomimo stosowania diety i przestrzegania pewnych rygorów. W Polsce odchudzanie często kojarzone jest z pojęciem "dieta-cud", czyli niemalże magicznej metody, która powoduje szybką utratę wagi.

Cudowne, błyskawiczne diety mnożą się jak grzyby po deszczu szczególnie przed wakacjami, kiedy każdemu zależy na zrzuceniu kilku kilogramów przed urlopem. Decydując się na którąś z nich, z pewnością możemy w szybkim czasie osiągnąć zamierzony cel, ale bardzo możliwe, że w miarę upływu czasu będziemy narażeni na efekt jojo. Dlatego też lepiej skonsultować się z dobrym dietetykiem.

 

Dieta indywidualna

Problem polega na tym, że uniwersalna dieta dla wszystkich po prostu nie istnieje. Nawet jeśli pomogła kilku znajomym, nie oznacza to wcale, że będzie skuteczna w Twoim przypadku. Ponadto "cudowne" diety mają to do siebie, że mogą powodować ubytki ważnych minerałów w organizmie, a nawet doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, przynosząc przy tym mierne efekty. Remedium na wszelkiego typu nieskuteczne diety z internetu i czasopism jest po prostu dobry dietetyk, którego znajdziesz na https://www.zielarz-dietetyk.pl/cms/dietetyk-radom Po przeprowadzeniu wywiadu i zebraniu danych może on stworzyć dietę dostosowaną do indywidualnych preferencji i oczekiwań każdego pacjenta. Warto zaznaczyć, że nie trzeba wybierać się do niego osobiście; można zapisać się na konsultacje dietetyczne online.Odchudzanie przez internet

Osoby potrzebujące dietetyka z różnych przyczyn nie mogą umawiać się na spotkania w realu. Problemem może być duża odległość, przebywanie za granicą, brak czasu itd. Czasami chodzi też o to, że polecany przez wszystkich dietetyk jest znacznie łatwiej osiągalny online niż fizycznie w gabinecie. Konsultacje dietetyczne online rozwiązują te problemy, pozwalając na umówienie się w dowolnym terminie bez konieczności odbywania długiej podróży i marnowania mnóstwa czasu. Są one równie skuteczne, co konsultacje tradycyjne; powinien z nich skorzystać każdy, kto chce zdrowo się odżywiać i schudnąć.
 

Dietetyk pierwszego kontaktu

Pierwsze konsultacje dietetyczne online wyglądają bardzo podobnie do konsultacji stacjonarnych i trzeba się do nich trochę przygotować. Jest to niezbędne, aby dietetyk mógł możliwie najlepiej przyjrzeć się przyczynom otyłości i zastosować skuteczną i w pełni dobraną do konkretnego przypadku dietę. Dlatego też należy przygotować aktualne badania morfologiczne, OB, cukru, żelaza, aspat i alat, TSH, cholesterolu całkowitego, LDL, HDL, TG, kreatyniny, kwasu moczowego z krwi oraz podstawowe badanie moczu. Jeżeli przeprowadzane były badania specjalistyczne, należy mieć pod ręką ich wyniki, a także sporządzić listę ewentualnych leków. Dietetyk przeprowadza szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, po czym starannie analizuje nawyki żywieniowe w celu wykluczenia dotychczasowych błędów. Następnie komponuje jadłospis na najbliższe 7 lub 14 dni i przesyła go mailem.

Wiele rozwiązań

Tylko odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana dieta może zagwarantować sukces w uzyskaniu jak najlepszych efektów. Mowa tutaj o dokładnym sporządzeniu planu żywnościowego, który zawierać powinien każdy ze składników odżywczych niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rolą doświadczonego dietetyka jest dokładna analiza składu i dobranie najoptymalniejszych rozwiązań dla każdego pacjenta. Bardzo często przy diecie zaleca się także zażywanie suplementów diety wspomagających kurację odchudzającą, na przykład tabletki odchudzające dostępne tutaj To idealne rozwiązanie, ale przed zastosowaniem wymaga dokładnej analizy i konsultacji z dietetykiem.

Dobry dietetyk bierze także pod uwagę wszelkie ograniczenia prywatne, zdrowotne i zawodowe, proponując szybkie i proste, ale i urozmaicone posiłki. Dietetyk pomoże także przygotować listę zakupów oraz udostępni materiały i porady dotyczące zdrowego odżywiania się. Ponadto przez kilka tygodni będzie służył kolejnymi konsultacjami oraz stałą dostępnością pod mailem lub telefonem.