Książki, które rzeźbią

Książki, które rzeźbią

Marzysz o sylwetce kulturysty? Chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu rzeźby i treningu siłowym? Te książki mogą Ci pomóc!

„Modelowanie sylwetki metodą Delaviera. Ćwiczenia i programy domowego treningu siłowego” Delavier Frederic, Gundill Michael

Najskuteczniejsza metoda na kształtowanie sylwetki i nabranie masy mięśniowej. Książka zawiera gotowe programy ćwiczeń z ponad 30 dyscyplin, przeznaczone dla osób początkujących, zaawansowanych, trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

 

„Siła bez siłki. Forma i sprawność w 30-minutowych sesjach bez sprzętu” Lauren Mark, Clark Joshua

Program ćwiczeń, opracowany na bazie treningu siłowego komandosów przez specjalistę przygotowania fizycznego w jednostkach uderzeniowych USA. Trening podzielony jest na cztery sesje w tygodniu, każda po 30 minut. Jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy od podnoszenia ciężarów, pozwala wyrobić naturalną stabilność bez przeciążenia organizmu.

 

„Modelowanie sylwetki. Osobisty trener” Trunz-Carlisi Elmar

Profesjonalny poradnik dla początkujących i zaawansowanych, zawierający podstawy teoretyczne oraz plany treningowe z ćwiczeniami, które można wykonywać w domu i na siłowni. Załączone ilustracje pozwalają zobaczyć, jak poszczególne aktywności wpływają na konkretne partie mięśni.

 

„Suplementy żywnościowe dla sportowców” Delavier Frederic, Gundill Michael

Pierwsza książka na polskim rynku poświęcona tematyce suplementacji (znajdziesz ją np. tutaj: http://livro.pl/ksiazki/sport-i-wypoczynek/kulturystyka-i-podnoszenie-ciezarow.html). Porusza m.in. takie tematy, jak: węglowodany, witaminy, minerały, pre- i probiotyki, odwodnienie, preparaty poprawiające wytrzymałość, odchudzanie oraz suplementy na masę mięśniową.

 

„90-dniowy program dla mężczyzn. Siła bez siłki” Lauren Mark, Galinski Julian

Trzymiesięczny program, zawierający ćwiczenia na masę oraz rekomendacje dotyczące diety i regeneracji. Trening podzielony jest na trzy poziomy zaawansowania, zaś dzięki swojej uniwersalności może być wykonywany w dowolnym miejscu.

 

„Kulturystyka. Muscle IQ. Strategia treningu. Trenuj z rozumem” Michalski Leszek

Książka autorstwa wybitnego trenera, poświęcona innowacyjnym metodom treningowym. Zawiera ćwiczenia na poszczególne partie mięśni, połączone z wiedzą anatomiczną. Pozwala budować sylwetę w łatwy, szybki i skuteczny sposób.