Najlepsze składniki suplementów na mięśnie

Najlepsze składniki suplementów na mięśnie

Oferta preparatów wspomagających budowę rzeźby jest obecnie tak duża, że nawet kulturyści z długim stażem mogą mieć problem z właściwym wyborem. Jakim składem należy się kierować?

Suplementy diety są nieodłączną częścią życia sportowców i kulturystów – dostarczają organizmowi niezbędne składniki odżywcze, pomagają pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz przyspieszają proces kształtowania mięśni, co pomaga w krótszym czasie dostrzec efekty pracy na siłowni i treningach. Sam wybór odpowiedniego suplementu nie jest jednak tak prosty, jakby się mogło wydawać – jego skład musimy dostosować nie tylko do rodzaju uprawianego przez nas sportu czy wykonywanych ćwiczeń, ale i do stanu naszego zdrowia. Dlatego też najlepiej jest wybierać bezpieczne preparaty, które zawierają wyłącznie naturalne składniki.

Dzisiaj pod lupę bierzemy dwa składniki, których warto szukać w składzie suplementów na przyrost tkanki mięśniowej: L-argininę oraz macę.


L-arginina

L-arginina jest aminokwasem, który naturalnie występuje w naszym organizmie, jednak przy nieodpowiedniej diecie mogą występować jego niedobory - w związku z czym warto szukać go w bezpiecznych dawkach (do 6g na dobę) w suplementach. L-arginina poprawia odporność organizmu, zwiększa jego wydolność (dzięki czemu treningi mogą być bardziej efektywne), a także uczestniczy w pozbywaniu się z narządów nadmiaru amoniaku, co zapobiega występowaniu licznych chorób u osób aktywnych fizycznie. Dodatkowo stymuluje produkcję hormonu wzrostu oraz przyspiesza przyrost tkanki mięśniowej.


Ekstrakt z macy

Maca to roślina wywodząca się z Ameryki Południowej. Jest cennym źródłem białka, licznych aminokwasów, witamin i minerałów. Ekstrakt z macy stosowany jest w preparatach dodających energii, wzmacniających organizm (w tym także mięśnie) oraz przyspieszających wzrost masy mięśniowej. Pomaga także w przeciwdziałaniu przeciążeniom fizycznym, co jest szczególnie istotne dla osób intensywnie trenujących oraz wychodzących z urazów.