Najlepsze suplementy dla początkujących kulturystów

Najlepsze suplementy dla początkujących kulturystów

Rozpoczynający swoją przygodę z treningami i siłownią pragną zwykle wspomóc się specjalistycznymi specyfikami, by przyspieszyć efekt i uczynić go spektakularnym. Jakie suplementy jednak wybrać?

Należy przede wszystkim zdać sobie sprawę, że wszystkie suplementy jedynie pomogą w osiągnięciu celu, do którego dochodzi się głównie poprzez odpowiednie ćwiczenia oraz stosowanie właściwej diety. Ponieważ jednak mogą uzupełnić braki powstałe w organizmie na skutek intensywnego treningu, warto zdecydować się na ich zakup. Dostępnych specyfików, które mają w szybki sposób wspomóc przyrost tkanki mięśniowej, jest wiele. Skąd jednak wiadomo, które są najskuteczniejsze? Co powinien wybrać ktoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z treningami?


Białko

Jest najważniejszym suplementem diety, które pomaga budować odpowiednią masę ciała oraz silne i wytrzymałe mięśnie. Ciało ludzkie potrzebuje wchłonąć około 20-30% kalorii z białek dziennie, a im większy wysiłek fizyczny podejmujemy, tym większe zapotrzebowanie na ten składnik ma nasz organizm. Nie można więc go pomijać!
    
Białko można przyjmować w postaci naturalnej (mięso oraz nabiał) oraz w postaci wszelakich odżywek białkowych. Odżywki uzupełniają ilość protein w organizmie oraz wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Odżywki białkowe zwykle są również wzbogacone o witaminy, minerały oraz aktywatory przemiany materii.


Kreatyna

Jest suplementem o niezwykle mocnym działaniu, który zapewnia mięśniom solidną masę, pełny kształt, większą wytrzymałość oraz niezwykłą siłę. Jest bezpieczna, ponieważ stanowi jeden z najlepiej przebadanych suplementów.
    
To produkt uboczny metabolitów aminokwasów, które znajdują się w wątrobie, nerkach oraz w trzustce. 95% kreatyny magazynowane jest w mięśniach szkieletowych, stąd tak znakomicie wspomoże trening.
    
Każdy początkujący powinien zakupić monohydrat kreatyny, by uzupełnić jej zawartość w swoim organizmie. Produkt ten już od długiego czasu obecny jest na rynku suplementów i wciąż zbiera rewelacyjne opinie.