Przedtreningówki - hit czy kit?

Przedtreningówki - hit czy kit?

O przedtreningówkach mówi się naprawdę wiele. Dla jednych są to środki, bez których nie może się odbyć trening, drudzy są ich przeciwnikami i uważają, że ich zażywanie mija się z celem. Gdzie jest prawda? Pewnie – jak zawsze – po środku. Oto wszystko, co powinno się wiedzieć o przedtreningówkach.

Przedtreningówki – co to takiego?

To, co nazywamy przedtreningówkami, to tak naprawdę wiele różnego typu preparatów, które zażywane przed treningiem dodają energii i – jak sądzą niektórzy – sprawiają, że treningi są bardziej efektywne. – Mają one tak naprawdę różne działanie, wszystko oczywiście zależy od substancji, jaką przyjmiemy. Mogą pobudzać, wprowadzać nasz organizm w stan krótkotrwałej euforii, wzmagać przepływ krwi czy też stymulować układ nerwowy. W preparatach tego typu jest wiele substancji kierunkowych – a zatem działających na konkretny obszar czy narząd. Z tego można wysnuć prosty wniosek, że przedtreningówki to odżywki o naprawdę szerokim spectrum działania. – mówi ekspert z serwisu wirtualnecentrumtreningowe.pl, w którym o suplementach przedtreningowych możecie przeczytać w tym artykule.

 

Czy warto stosować przedtreningówki?

Okazuje się, że z tymi preparatami jest jak ze wszystkim – należy kierować się rozsądkiem. – Warto sobie najpierw zadać pytanie, czy to rozwiązanie jest nam niezbędne. Być może wcale nie potrzebujemy takiego pobudzenia albo też wystarczy, jeśli postawimy na preparat o działaniu typowo kierunkowym. Na rynku dostępnych jest przecież wiele naturalnych substancji pobudzających – wspomnieć warto chociażby o kofeinie, guaranie, argininie, taurynie czy też beta-alaninie. Ponadto pamiętajmy, że przyjmowanie jakichkolwiek suplementów należy przedyskutować z lekarzem lub farmaceutą – na szali jest przecież nasze zdrowie – dodaje specjalista z wirtualnecentrumtreningowe.pl.

Popularne przedtreningówki to nic innego jak substancje pobudzające. Skład tych preparatów może być naprawdę różny i uzależniony od wielu czynników – chociażby od potrzeb konkretnej osoby. Ich zażywanie daje efekt tzw. pompy mięśniowej. Niestety warto wiedzieć, że mogą one powodować również wiele skutków ubocznych, dlatego też do wyboru tego typu odżywek trzeba podejść z rozwagą.