Psychologia sportu – kierunek studiów. Uczelnie w Warszawie, opinie

Psychologia sportu – kierunek studiów. Uczelnie w Warszawie, opinie

Chcesz podjąć studia podyplomowe? Psychologia sportu może być tym kierunkiem, który Cię zainteresuje.

Uczelnie w Warszawie, opinie

Psychologia sportu nie jest zbyt popularnym kierunkiem, przynajmniej w porównaniu np. z informatyką czy zarządzaniem. Niemniej jednak są to studia niezwykle ciekawe. Uczą, jak współpracować z zawodnikami i trenerami, jak postępować ze zwycięzcami i jak radzić sobie z porażkami, jak dzielnie znosić kontuzje itd. Na stronie http://www.uczelnie.pl/ znajdziesz placówki oświatowe, które mają w swojej ofercie kształcenia ten właśnie kierunek studiów. Sporo takich uczelni jest w Warszawie. Zanim jednak podejmiesz wybór, pamiętaj, aby uwzględnić nie tylko cenę za studia, ale również to, czy dana placówka cieszy się społecznym zaufaniem i prestiżem. Aby się tego dowiedzieć, warto poszperać w internecie, przejrzeć fora dyskusyjne i portale tematyczne.

 

Program kształcenia

W trakcie studiów z psychologii sportu poznasz mechanizmy rządzące budowaniem zespołu, przyswoisz sobie zagadnienia związane z komunikacją interpersonalną, fizjoterapią, odnową biologiczną oraz rehabilitacją, nauczysz się sztuki treningu sportowego, interpersonalnego, mentalnego i antystresowego.

Zajęcia mają najczęściej formułę interaktywnych wykładów, warsztatów, seminariów, tradycyjnych ćwiczeń, zajęć organizowanych w terenie, a także spotkań ze znanymi ludźmi w taki czy inny sposób związanymi ze sportem.

 

Co można robić po psychologii sportu?

Po ukończeniu kierunku psychologia sportu można podjąć pracę w charakterze trenera, zawodnika sportowego, psychologa pracującego w branży sportowej, działacza sportowego. Wiedza nabyta na studiach pozwala świadomie i skutecznie motywować zawodników, a także rozsądnie kierować sobą w toku sportowej kariery.

 

Psychologia sportu: dla kogo?

Psychologię sportu mogą studiować osoby legitymujące się wykształceniem wyższym (licencjackim lub magisterskim). Jest to kierunek przeznaczony w szczególności dla trenerów zatrudnionych w klubach sportowych, nauczycieli wychowania fizycznego, psychologów, fizjoterapeutów, masażystów, a także rodziców chcących pomagać swoim pociechom w sportowym rozwoju.