Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

Mimo że reprezentacja Polski w piłce nożnej nie odnosi ostatnio znaczących sukcesów, to zainteresowanie futbolem w naszym kraju w ogóle nie słabnie.

Mówią o tym przede wszystkim liczby szkółek piłkarskich dla dzieci, które co rusz powstają nie tylko w dużych miastach, ale także na wsiach. 

To dobrze, że rodzice zachęcają swoje pociechy do aktywnego spędzania wolnego czasu. W dobie społeczeństwa internetowego trudno ujrzeć młodzież podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Działalność sportowa młodych chłopców to jedynie piłka nożna na żywo i zakłady bukmacherskie stawiane na ulubione zespoły. Takiego rozwoju sytuacji nie rozumieją ludzie starsi, którzy wychowali się na podwórku. W sieci pojawiają się nawet zabawne obrazki, które mówią o tym, że kiedyś rodzice krzyczeli na dzieci, aby te wracały do domu, bo już późno. Teraz trudno im oderwać dziecko od komputera lub telewizora. 

Być może ta tendencja będzie się powoli zmieniała. Samorządy lokalne robią wszystko co w ich mocy, żeby ułatwić swoim mieszkańcom uprawianie sportu. Na osiedlach powstają siłownie na powietrzu, budowane są również świetnie wyposażone boiska sportowe. Jeżeli w porę nie zareagujemy, to obecna młodzież w dorosłym życiu będzie miała ogromne problemy zdrowotne. Wiemy przecież, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Ponadto sportowcy rzadziej skarżą się na bóle i są odporniejsi na różne choroby. 

Jak jednak zachęcić młodzież do wylewania siódmych potów? Może dobrym rozwiązaniem będą pieniądze, a dokładniej piłka nożna zakłady. Statystyki pokazują bowiem, że większość wygrywających bukmacherów to aktywni sportowcy. A chyba nic tak nie motywuje człowieka, jak okazja do wzbogacenia się o kilkanaście złotych. Jednakże w tych działaniach należy być bardzo ostrożnym. Cienka jest przecież granica pomiędzy sportem i dobrą zabawą a uzależnieniem od hazardu. Wszystko jest dla ludzi, ale używane z umiarem i pełną świadomością działania.

Zobacz też:

Bo grać każdy może!