Sprzęt narciarski - kupić czy wypożyczyć?

Sprzęt narciarski - kupić czy wypożyczyć?

Zbliżający się sezon narciarski to moment, w którym wielu fanów zimowego szaleństwa zastanawia się nad kupnem sprzętu. Nowe narty, kurtka, buty, gogle. Wszystko to niestety bardzo dużo kosztuje. Czy więc warto inwestować pieniądze w nowy sprzęt? Może warto odwiedzić wypożyczalnię nart?

 

Koszty sprzętu a jego użytkowanie – opłacalność

Niestety zmieniający się klimat sprawił, że od kilku lat zimy w Polsce nie rozpieszczają narciarzy. Korzystać z uroków polskich gór można nie dłużej niż 3-4 miesiące. Niekiedy nawet krócej. Czasem trudno nawet zaplanować taki wyjazd, gdyż nierzadko pogoda krzyżuje plany. Nowe narty dobrej klasy to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli korzystać z nich będziemy kilkadziesiąt razy w roku, to koszty się nam zwrócą. Jednak jeśli jeździmy sporadycznie, sezonowo, to są to zamrożone pieniądze. Podobnie w sytuacji, kiedy dopiero zaczynamy naszą przygodę z nartami. Dużym błędem popełnianym przez początkujących, którzy są bardzo zdeterminowani do nauki, jest zakup sprzętu. Po pierwsze, nie wiadomo, czy ten sport naprawdę im się spodoba, a po drugie, na tym etapie nie można wiedzieć, na jakich nartach i w jakim stylu ostatecznie chce się jeździć.

 

Wypożyczalnia nart – Wisła i Szczyrk

Beskid Śląski to jedno z najlepszych w Polsce miejsc do nauki jazdy na nartach. Wisła i Szczyrk to miejscowości, które znajdują się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o ośrodki dla początkujących narciarzy i miłośników zimowego szaleństwa. Ponadto obie te miejscowości oferują bardzo duży i profesjonalny wybór nart. Wypożyczalnia nart w Wiśle oraz Szczyrku, dostępna przy każdym dużym stoku, to nie tylko dobry wybór dla początkujących. Personel dobiera wszystko dokładnie, biorąc pod uwagę warunki panujące na stoku, jak i doświadczenie danego narciarza. Co ważne, wypożyczalnie często działają przy szkółkach jazdy. Zatem można zarówno wynająć sprzęt, jak i skorzystać z pomocy instruktora - i od razu nauczyć się jazdy.

 

Kupno nowego drogiego sprzętu jest nieopłacalne także dlatego, że wymaga on dokładnego serwisowania. W profesjonalnych wypożyczalniach wszystkim zajmują się wykwalifikowani specjaliści. Dostając od nich sprzęt, mamy pewność co do jego jakości, funkcjonalności i przede wszystkim sprawności. Wszystkie narty, zapięcia i buty są dokładnie sprawdzane po każdym oddaniu i przed wypożyczeniem, właśnie dlatego, by zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo.